אין להתעלם ממיגרנה בקרב בני נוער

 

כשילד בגיל הנעורים מתלונן כל הזמן על כאב ראש, אין זה תירוץ כדי להחמיץ יום לימודים או להימנע ממטלות. מחקר ארצי שנערך על ידי נוירולוגים מאוניברסיטת דרום מזרח פורט לורדייל בפלורידה, בקרב 18,714 בני נוער בגילאי 12 עד 19 מראה כי מיגרנה נפוצה בקרב בני נוער וגורמת להשבתה משמעותית וחוסר מתן תשומת לב ראויה.

ממצאי הסקר הארצי מראים שמספר גדול של בני נוער הסובלים ממיגרנה, אינם מקבלים טיפול מתאים. התוצאות הוצגו באקדמיה האמריקנית לנוירולוגיה (AAN) בכינוס השנתי ה-58. המחקר מצא כי במשך תקופה של שנה, חמישה אחוזים מהבנים, ו-7.7% מהבנות דיווחו על מיגרנות תכופות.

migraine

תרופות למיגרנה

כשישים אחוזים מהסובלים ממיגרנות, השתמשו בתרופות ללא מרשם בלבד כדי להקל על התסמינים. 17% בלבד השתמשו בתרופות מרשם למיגרנות, ו-22% השתמשו בתרופות מרשם ותרופות הנמכרות ללא מרשם.

כמעט שליש מבני הנוער הסובלים ממיגרנות, עמדו בקריטריונים של חומרת ותדירות כאבי הראש לנטילת תרופות למניעת מיגרנות, ולמרות זאת, רובם אינם מקבלים תרופות אלו.

19% בלבד השתמשו ברפואה מונעת בעבר, ו-10.6% בלבד המשיכו להשתמש בתרופות למיגרנה. המדענים סבורים כי ממצאים אלו משמעותיים, וכי הם מייצגים כאב, סבל ואובדן משמעותיים של פעילויות בלימודים ובמשפחה.

 

 

לקריאה נוספת ראה גם:

מהי מיגרנה ? מאמר הסוקר את הנושא באתר המרכז ברפואי של אוניברסיטת מרילנד

מיגרנה ודרכים להתמודד איתה , כתבה בנושא באתר עיתון nrg

מיגרנה ותזונה: מחקר על השפעת תזונה טבעונית על כאבי מיגרנה, כתבה בנושא באתר עיתון ynet